خانه خلاقیت آدم های مخترع چگونه آدم هایی هستند ؟

آدم های مخترع چگونه آدم هایی هستند ؟

2 ثانیه خوانده شده
2
4
16,167

creat001

یک تصور غلط در جامعه وجود دارد که، افراد مخترع مادر زاد مخترع به دنیا آمده اند ،درصورتیکه  انسانی که  متولد می شود این استعداد را دارد که یک مخترع باشد وتصور غلط دیگر این است که همه چیز اختراع شده ،چیزی نمانده که اختراع شود، اما همه ما شاهدیم که هرروز اختراع جدیدی صورت می گیرد، حال مساله این است که من وشما هم اگر باور کنیم ورفتار های مخترعین را در پیش بگیریم ما هم می توانم مخترع باشیم . به نکات ریر توجه کنید .

مخترعان چه جور آدمهایی هستند ؟ 

* آنها نسبت به همه چیز کنجکاو هستند و دوست دارند از همه چیز سر در بیاورند .

* مخترعان برای یک مسئله راه حلهای گوناگونی می اندیشند، سپس بهترین آنها را انتخاب می کنند و آن قدر راه حل را دنبال می کنند تا به نتیجه برسند.

* مخترعان همیشه از خود می پرسند :”یک چیز چگونه کار می کند ؟” و ” چه طور می توان آن را کاملتر کرد.

آنچه یک مخترع بایدانجام دهد:

* باید به چیزهایی فکر کنید که مورد نیاز مردم است .

مثلا ادیسون فکر کرد : مردم به یک وسیله روشنایی نیاز دارند که دود نکند و روشنایی بیشتری داشته باشد.

* افکارش را دائم در ذهن خود مرور کند و با مراجعه به کتابخانه ها و مجلات و مشورت با افراد صاحب نظر ، به دنبال عملی کردن افکارش باشد.

* از طریق آزمایش و حتی خیال پردازی ، تمام جوانب کار را بررسی کند.

 

چه کار کند تا اینگونه باشد ؟ مخترع

پشتکار داشته باشد ، واقع بین باشد و زود دلسرد نشود .

*نتیجه های افکار و اندیشه های خود را یادداشت کند.

*ابتکار داشته باشد و نگذارد اصول پذیرفته شده فعلی ، شما را محدود کنند.

مثلا در زمان ادیسون همه می دانستند که اگر یک سیم زیاد داغ شود، می سوزد و پس از یک لحظه روشنایی، سریع از بین می رود. اما ادیسون فکر کرد ، این اکسیژن هوا ست که باعث سوختن سیم می شود. بنابراین ، با ابتکار خود ، هوای داخل لامپ خالی کرد و توانست از سیم داغ بدون این که بسوزد روشنایی بگیرد . از آن زمان به بعد ؛، انواع دیگری از لامپ اختراع شدند. آیا آن ها را می شناسید ویا با طرز کارشان آشنا هستید؟

محمد خزایی مدیر کانون  تفکر خلاق کرمانشاه  ( در شرف تاسیس )http://fekrekhalagh.com

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد خزائی
بارگذاری بیشتر در خلاقیت

2 دیدگاه ها

 1. بینام

  آبان ۲۷, ۱۳۹۴ در ۴:۵۸ ب.ظ

  سلام من ایده های در نظر دارم اما هیچ کمک مالی ندارم .و مکانیکی میخونم

  پاسخ دادن

  • محمد خزائی

   فروردین ۴, ۱۳۹۵ در ۸:۴۶ ق.ظ

   سلام دوست عزیز، اینکه شما صاحب ایده هستید جای تبریک وخوشحالی دارد ، این یعنی جزء ۱۲ درصدی از جامعه هستید که صاحب ایده اند .
   بر اساس بررسی محققین ۷۵ در صد مردم نه ایده دارند نه عمل می کنند ، ۱۲ درصد ایده دارند اما عملگرا نیستند ! ۱۲ درصد ایده به آنها داده شود آن را عملی می کنند یعنی عملگرا هستند ، تنها ۱ در صد از افراد جامعه هم ایده دارند هم عملگرا هستند بنابراین باید به خود افتخار کنی که جزء ۷۵ درصد بی ایده نیستی واما اکنون باید کاری بکنی که جزء یک درصد افراد پیشرو جامعه قرار بگیری ، برای این کار من بحثی دارم به عنوان نظریه تمام مغزی یا نظریه عصب شناسی که می تواند مبنای این بحث باشد زیرا براساس این نظریه که مفصل است واگر طالب بودی بعدا به آن خواهیم پرداخت ، تنها ۳ درصد از افراد از ظرفیت کل مغز یا ۴ ربع مغز خود که هرکدام از ربع ها کار کرد خودشان را دارند استفاده می کنند …
   تاکید می کنم مهم این است که شما صاحب ایده اید واین نوید بخش این مهم است که اگر اراده کنی دیر یا زود ! کم یا زیاد! به آن جامه عمل خواهی پوشید . با آرزوی تحقق ایدهد های شما

   پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *